Wymiana Pieców Kraków PONE

 

KRAKÓW PRZECHODZI NA EKOLOGICZNE OGRZEWANIE GAZOWE

Kraków postanawia oczyszczać powietrze z zanieczyszczeń wdrażając Program Ograniczenia Niskiej Emisji w skrócie PONE dla miasta KRAKOWA. Zaczeło się 21 grudniu 2010 roku, kiedy weszła w życie ustawa z dnia 29 października 2010 r. prawo ochrony środowiska, dzięki której możemy ubiegać się o dotacje z budżetu gminy na realizację przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej, na zasadach ustalonych przez radę gminy. Szczegółowe informacje możemy uzyskać na stronie www.bip.krakow.pl w dziale rozwój miasta, a następnie ochrona środowiska.

  • ZASTOSUJ EKOLOGICZNE ROZWIĄZANIE
  • ZREZYGNUJ Z WĘGLA
  • Skorzystaj z możliwości zwrotu do 80% kosztów wymiany na instalacje EKOLOGICZNĄ
  • PONE 2017

Miasto chce osiągnąć swój cel zachęcają mieszkańców Krakowa do korzystania z dotacji, która pokrywa koszty wymiany palenisk stałych (węglowych itp) na bardziej ekologiczne, takich jak kotły GAZOWE, ELEKTRYCZNE, POMPY CIEPŁA, KOLEKTORY SŁONECZNE itp. Program Radnych Krakowa jest aktualny na rok 2016 do wyczerpania dotacji. W trosce o rzetelną realizację zadania powstała lista firm REKOMENDOWANYCH na której mamy przyjemność się znaleźć.

Zadają sobie Państwo Pytanie czy to się opłaca czy tylko to jest wymysł urzędników ???

Otóż jest to opłacalne dla wszystkich, zarówno dla użytkownika który będzie korzystał z ekologicznego źródła ogrzewania w domu, jak również dla wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic.

Użytkownik domowy zyskuje na tym że ma czyste powietrze dla siebie i swojej rodziny, którym oddychają codziennie, nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo zatruwamy środowisko. Pijąc wodę odczuwamy czy ona nam smakuje czy nie, z powietrzem jest troszkę inaczej nie da się go odstawić od ust jak szklankę wody, wdychamy je mino tego że jest nieczyste, czym dłużej przebywamy w taki środowisku to coraz mniej mamy ono nam przeszkadza adopujemy się do niego, ale to nie oznacza że jest to dla naszego organizmy zdrowe. Zastanówmy się ile jest warte nasze zdrowie i naszych bliskich, czy można je w jakikolwiek sposób wycenić przeliczyć zadajmy sobie to pytanie ????

Jeśli chodzi o kwestie finansowe nie wychodzi to w cale drożej niż ogrzewanie z paleniskiem stałym mamy tu na myśli ogrzewanie węglowe i jego pochodne. Ogrzewanie gazowe jest ekologiczne, a przede wszystkim podwyższa komfort użytkowania, nie trzeba pamiętać o dokładaniu do pieca węglowego co kilka godzin, wynosić popiołu, czyścić paleniska.

rekomendacja-umk-small

Zadaj nam PYTANIE !